• resmi ilanlar

Beyaz Et Festivali iptal!

2013-08-28 00:00:12

Bolu Belediyesi bu yıl 7’ncisi düzenlenmesi beklenen ve önceki yıllarda birbirinden ünlü yıldızı Bolulularla buluşturan Uluslararası Bolu Beyaz Et Festivali için iptal kararı verdi. Bolu’nun uluslar arası arenada tanıtımını yapması hedefiyle oluşturulan organizasyonun tamamen rafa kalkması gündemde.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Bolu Beyaz Et Festivali, Bolu Belediyesi yönetiminin aldığı flaş bir kararla rafa kaldırıldı. Yurt genelinde kanatlı sektör üretiminin yüzde 35’ini tek başına gerçekleştirdiği kaydedilen Bolu’nun tanıtımını uluslar arası arenada gerçekleştirmesi hedefiyle 2007 yılında startı verilen organizasyonun iptali konusunda ayrıntılı açıklama yapılmadı.

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülmesi planlanan organizasyon, 2007 yılından bu yana on binlerce Boluluyu buluşturmayı başardı. Bugüne dek ünlü şarkıcılar, Demet Akalın, Seda Sayan, Gülben Ergen, Gülşen, Volkan Konak, Betül Demir, Ziynet Sali, Murat Başaran, Ferhat Göçer, Safiye Soyman, İzel, Bengü ve mega star Tarkan’ın Bolu’da sahne almasını sağlayan dev organizasyonun iptal kararının geniş yankı uyandırması bekleniyor.

Festivalin rafa kaldırılması konusunda Bolu Belediyesi’nden ayrıntılı açıklama yapılmazken, konu hakkında sadece Bolu için yeni bir festival oluşturulacağı açıklaması yapıldı. Yeni organizasyonun Köroğlu Festivali adı altında olacağı belirtildi; ancak kapsamı ve içeriği hakkında detaylı bilgi verilmedi.

Yaşanan gelişme üzerine, Uluslararası Bolu Beyaz Et Festivali’nin bugüne dek organizasyonunu üstlenen Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun yıllık izne ayrıldığı, tatil dönüşünde ise Köroğlu Festivali’nin hazırlıklarına yoğunlaşacağı öğrenildi.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Murat PEÇENEK  (28.08.2013 21:59:11)

  Olması gereken buydu zaten.Türkiyenin @ını karşılayan Bolumuzsa,kalan kısım banvit-keskinoğlu gibi ege ve bandırma grubuna ait.O halde bizlerin amacı sanatçılara bu 1 saat için deli paralar vermek olmamalı.Tabiki sanatçılarımızda gelecektir.Köroğlu festivalinde sürpriz sanatçılarımız var,olacaktırda.Amaç BOLUMUZUN MARKA ŞEHİR OLMASIDIR.KÖROĞLU-GÖLCÜK-ABANT-YEDİGÖLLER-İNAÇ TURİZMİ-TOKAD-İ HAYRETTİN-AKŞEMSETTİN VS.Birazda bu açıdan düşünün.

 • Burak  (28.08.2013 12:36:06)

  Bir Güzel festivalimiz vardı o da bitti yazıklar olsun !!!

 • objektif  (28.08.2013 09:00:08)

  Bu kararı alanları kutluyorum. Gerçekçi olalım kendimizi kandırmayalım. Ulualararası, ya bu 7 yıldır bu festivallere dış ülkelerden kimler geldi. Bırakın uluslaarası Ulusal bile olamaz. Boludışından bu festivallere kimler katıldıi. Bolu ekenomisine ne gibi katkısı oldu. Bunlar gerçek olsaydı festival tarihlerinde oteller çook önceden dolardı. öyle birşey olmadığını herkes biliyor.Medyada çok çıkıpta Bolu gundemde oldu desek o da yok. Birtek protokol ünlüleri ve Bolu da ünlüleri yakından görme imkanı olmayanlar yakından gördü o kadar. Saygılarımla.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit