• resmi ilanlar

Taşkıran’ın tahliye talebine yargıdan veto

2013-07-26 00:00:04

Bolu Belediyesi’nde uzun yıllar imar müdürlüğü görevi yapan ve Belediye Başdanışmanı iken rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Yaşar Taşkıran, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne yaptığı müracaatla tahliye talebinde bulundu. Kamuoyunda sıkı takibi yapılan dava da Taşkıran’a yargı kanadından “ret” yanıtı geldi.

 

Rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan ve yaklaşık 3 aydır tutuklu bulunan Bolu Belediyesi Başdanışmanı Yaşar Taşkıran, hakkında açılan dava kapsamında yargılanmaya devam ediyor.

Bolu Belediyesi’nde uzun yıllar imar müdürlüğü görevi yapan ve 2010 yılında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Belediye Başdanışmanlığı görevine getirilen Yaşar Taşkıran, rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanmasının ardından tahliye talebinde bulundu.

Talep üzerine dün Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Taşkıran katılmazken, sanık avukatları Sinan Barut ile Mustafa Özdemir katıldı.

Duruşmada, Taşkıran’ın avukatları müvekkillerinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalması yönünde savunma yaparken, müşteki Uğur A’nın avukatı mahkemeye yazılı olarak vermiş olduğu savunmasında Taşkıran’ın tutuklu olarak kalmasını istediklerini belirtti.

Duruşma sonunda hakim, Taşkıran’ın bir diğer duruşma tarihi 20 Ağustos’a dek tutukluluğunun devamına karar verdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit