• resmi ilanlar

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan:

2013-07-09 00:00:09

Bolu Belediyesi’nin Alp Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı Bolu Belediyesi Hizmet Değerlendirme Anketi’nin sonuçları muhalefetten eleştiri almayı sürdürüyor. Katılımcıların yüzde 70’i tarafından Bolu Belediyesi hizmet ve projelerinin başarılı bulunduğu belirtilen ankete MHP’den sonra CHP’den de tepki geldi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan önce, “Sokakta karşılaştığımız herkes Belediye’den memnun” dedi, ardından bu sözlerinin sadece bir espri olduğunu, anket sonuçlarının aksine vatandaşın Belediye’den memnuniyetsiz olduğunu söyledi. Bolu siyasetinde tartışma konusu haline gelen ankete dair CHP kanadından gelen açıklamanın ayrıntıları Bolu Express’te.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından sonuçları açıklanan ve vatandaşların Bolu Belediyesi’nin hizmetlerine bakışını ortaya koyduğu savunulan ankete eleştirel yaklaşım sergilemiş, Belediye’nin yüzde 70 oranında başarılı bulunduğu ve çok tartışılan 18’inci Madde uygulamalarının vatandaşlarca bilinmediğini ortaya koyan anket için konuşmuştu. Ramazan’ın, “Belediye tarafından yapılmış ya da yaptırılmış bir anketse, sonuçlar üzerine yönlendirme olabilir. 18’inci Madde uygulamaları ise, sokakta karşılaşılan vatandaşa değil, uygulamadan mağdur olanlara sorulmalı” sözleriyle yorumladığı anket hakkında bu kez CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan konuştu.

Dün katıldığı bir açılış sonrası Bolu Express Gazetesi’ne özel açıklamada bulunan Özcan, önce, “Sokakta karşılaştığımız herkes belediyeden memnun” dedi. Özcan, bu açıklamasının hemen ardından sözlerinin bir espri olduğunun altını çizdi ve Bolu Belediyesi’nin başarısızca yönetildiğini savundu.

Anketin taraflı olduğunu dile getiren Özcan, Bolu Belediyesi’nin ankete katılan vatandaşlardan yüzde 70’i tarafından başarılı karşılanmasına, “Ben ankette Alaaddin Yılmaz’ın yüzde yüz başarılı çıkmamasına şaşırdım” değerlendirmesinde bulundu.

Özcan, tartışmalı hale gelen anket için, “Anketin nasıl yapıldığı noktasında bilgi sahibi değilim. AKP’nin ve CHP’nin anketleri var. Bu iki partinin anketlerinde de Alaaddin Yılmaz, partisinin en 8 puan altında kalıyor. Gerçek sonucu görmek için ise, önümüzde 7 aylık bir süre var” dedi.

Özcan, açıklamalarında ayrıca, “Birçok kentte belediye başkanları partisinin üzerinde oy oranına sahip iken, Türkiye’de iki il belediye başkanı partisinin altında oy oranına sahip. Bu belediyelerin ikisi de AKP. Biri Kırıkkale Belediyesi, diğeri Bolu Belediyesi” ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE, ANKET İÇİN NE KADAR ÖDEME YAPTI?

Bolu Belediyesi’nce Alp Araştırma Şirketi’ne yaptırılan anket için yapılan ödemeler konusunda şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadığını da dile getiren Özcan, “Bu anketi yapan firmaya ne kadar ödeme yapıldı? Bu paralar nereden karşılanıyor? Bu sorularımın yanıtlarının verilmesini bekliyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit