• resmi ilanlar

Bolu sahiplenmedi, Avrupa alkışlıyor!..

2013-07-04 20:29:37

Adı Serdar Teker. 1980 Bolu doğumlu ve ilimizden çıkan ender sporculardan biri ancak kimsenin sahip çıkmadığı Vücut Geliştirme sporcusu Avrupa 4.sü Boluspor’dan yetişmiş bir isim.

Barış GÜZELTÜRK

Serdar Teker Boluspor alt yapısından yetişti. 7 yaşında Boluspor’da profesyonel oldu. 8 sene profesyonel futbol hayatında talihsiz bir sakatlıktan sonra spordan kopamadı ve kendisi gibi Boluspor’dan yetişmiş profesyonel olmuş olan Özgür Cengiz sayesinde İstanbul Divan Otelinde Fitness sektörüne başladı ve Vücut Geliştirme sporuna ilk adımı attı. Milli sporcu Serdar Teker son şampiyonada Avrupa 4.lüğünü kimseye kaptırmadı.

Teker’in şampiyonluk öyküsü

Teker kendisini ve şampiyonluğun hikayesini şu şekilde anlattı: “Daha sonra Bodrum Türk Bükü Divan Palmira Oteli’nde devam ettim ve Bodruma yerleştim. 9 seneden beri Bodrum’da yaşıyorum. Burada dabi bulding sporuna ciddi anlamda sarıldım ve 2011’de Bursa’da Türkiye 3.sü ve daha sonra 2012 Türkiye Şampiyonu olarak futbolda tadamadığım milli forma heyecanı ve fırsatını yakaladım. Milli formayla İspanya’da ilk Avrupa Şampiyonası’nda 7. oldum. Daha sonra 2013’te tekrar şampiyonluğu yakaladım. Milli Takımla da Avrupa’da bu kez iyi bir derece yaparak finale ve ilk altıya kaldım. Avrupa 4.sü oldum. Benim için çok büyük bir gururdu.”

Hedef Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu

Hedefinin Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu olduğunu söyleyen Milli sporcu Bolu’daki ilgisizlikten yakınarak hedefinin Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olduğunu belirterek: “İlerdeki hedeflerim Avrupa şampiyonluğu ve nasip olursa dünya şampiyonası bunun için çalışmalarım devam ediyor. İlk lisansımı Bolu’dan çıkartmak istedim. Bodrum’da yaşasam da ailem, arkadaşlarım, dostlarım hepsi Bolu’da fakat çok büyük bir ilgisizlik gördüm. Sponsor taleplerim oldu ama komik sorularla karşılaştım ve dünyanın en zor sporlarından birisi olduğunu anlatmakta zorlanınca doğduğum değil doyduğum yer yani Bodrum’da sponsor buldum. Şu an çalıştığım Çağdaş Holding anında sponsor oldu ve başarılarımın devamını sağladı. Çağdaş Holding ve özellikle Burak Çağdas Çaglar beye çok teşekkür ederim. Şu an bu durumdaysam sayelerinde olmuştur. Bolu’ya gelince; kimseye kırgın değilim hatta Bolu’da yarışmaya hazırlamak istediğim bir arkadaşım var. Şu an Gym Mix Spor Salonu’nda çalışan Güray Evren kardeşimi bu camiaya yarışmacı müsabıklar arasına sokmak istiyorum. Aynı zamanda Bolu’ya geldiğimde antrenman için istediğim saatte bana salonlarını açan günümüzün yarısını geçirdiğimiz Gym Mix yetkilileri İlhan ve Hakan abime saygılarımı sunuyorum ve benim yanımda bulunan Summer Tour yetkilisi Oğuz Selçuk beye maddi manevi yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca yarışma hazırlığı çok zor bir dönemdir. Bu dönemde yanımda olan arkadaşlarım ve çok sevdiğim eşime çok teşekkür ederim. Sonuç olarak, Bolu’da bu sporu sevdirmek için spor imkanı sağlayan herkes destek için arayabilir. Bolu’da sporun gelişmesi için sadece profesyonel değil amatör sporların da gelişmesi için belki ben bir ilk olurum ve Bolu’muza yakışan şampiyon değil şampiyonlar çıkarırız. Herkese saygılar Bolu’ya çok özledik inşallah bayramda ordayım.”

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • sıla has  (05.07.2013 00:52:57)

  çok güzell

 • İLKER teker  (04.07.2013 20:47:33)

  Bolu hangi değerine sahip çıkmış ki kardeşime sahip çıksın...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit