• resmi ilanlar

Adım başı müzisyen

2013-06-07 00:00:08

Fransa’nın ünlü Şanzelize Caddesi ile karşılaştırılan İzzet Baysal Caddesi’nde, yaz aylarının gelmesiyle birlikte renkli görüntülere sahne olmaya başladı. Adım başı konser vermeye başlayan sokak müzisyenler, hem sanatını icra ediyor hem de para kazanıyorlar.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

“Şanzelize” olarak nitelendirilen İzzet baysal Caddesi henüz tam olarak açılmasa da vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Yaz gelmesiyle birlikte caddede adım atacak yer kalmazken, zaman zaman da farklı görüntüler caddede bir karnaval havası estiriyor.

Caddeye Şanzelize yakıştırması yapılınca, caddedeki hareket de Şanzelize’ye benzer görüntülere sahne oldu. Şimdiden sokak müzisyenleri adım adım caddede yeteneklerini göstermeye başladı. Dün akşam üstü klarneti ile caddeyi inleten genç, önüne koyduğu şapka ile de vatandaşların verdiği paraları topladı. Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerinden bir konser sunan genç klarnetçi, kalabalığa aldırmadan şarkılarını çaldı.

 

Kardelen Sineması önü de aynı saatlerde benzer bir görüntüye sahne oldu. Elinde mızıka ile şarkı çalmaya başlayan küçük kıza kardeşi de para toplama konusunda yardım etti. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Sinan Bilir  (07.06.2013 09:25:38)

  Çocukları kullanıp üzerinden para kazanan istismarcıların işi. Zabıta ve diğer yetkililer görevini yapmalılar. Eğer, bu böyle değilse... O çocukları o duruma düşüren, tabiri caizse dilendiren anne-babalar kimse/kimlerse cezalandırılmalı.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit