• resmi ilanlar

Milletvekili Özcan’dan Başkan Yılmaz’a:

2013-05-09 00:00:01

CHP Milletvekili Tanju Özcan, Belediye’nin 18’inci Madde uygulamaları aleyhine düzenlediği protesto gösterisinde Belediye hizmet binası önüne siyah çelenk bırakmasına sert tepki gösteren Başkan Yılmaz’a yaptığı açıklama ile karşılık verdi. Özcan, Başkan Yılmaz’ı 18’inci Madde uygulamaları nedeniyle Başbakanlık’a şikayet ettiğini, Yılmaz’ın ise bu şikayet başvurusundan dolayı kendisi aleyhine açıklamada bulunduğunu savundu. Özcan, Yılmaz için, “Ateş olsa cürmü kadar yer yakar” dedi. Bolu Milletvekili ve Belediye Başkanı arasında süren büyük tartışmadaki son gelişmeler, Bolu Express’te!

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kendisi Çin gezisinde iken, Bolu Belediyesi Başkanlığı Başdanışmanı Yaşar Taşkıran’ın tutuklanmasını Belediye’nin 18’inci Madde uygulamalarıyla ilişkilendiren ve 18’inci Madde uygulamaları aleyhine protesto gösterisi düzenleyerek, Belediye hizmet binası önüne siyah çelenk bırakan Özcan’a ateş püskürdü. Başkan Yılmaz, geçtiğimiz Salı günü düzenlediği basın toplantısında, 9 yıllık belediye başkanlığı süresinin en sert açıklamasına imza attı. Yılmaz, Özcan için, “Haddinizi bilin!”, “O hukukçu kimliğinle nasıl yargısız infaz yapıyorsun?”, “Avukatlık diplomasını işportacıdan mı aldın?”, “Millet seni adam zannediyor”, “Adamsan elindeki bilgi ve belgeleri Cumhuriyet Savcılığı’na teslim et, etmezsen müfterisin!”, “Zaaflarınla baş başa bırakıyorum seni” ifadelerini kullandı.

Dün gün boyu yerel gündemin ilk sıralarında yer alan bu flaş açıklamalar üzerine Özcan cephesinden jet yanıt geldi. Milletvekili Özcan, Başkent’teki danışmanları aracılığıyla dün saat 15.30’da gönderdiği açıklamalarla Yılmaz’a karşılık verdi.

YILMAZ’DAN MAKUL VE AKLI BAŞINDA AÇIKLAMALAR BEKLENMEMEKTEDİR”

Özcan, basın açıklamasında, “Dün itibariyle Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz’ın açıklamalarını, daha doğrusu hakaretlerini okudum. Bu açıklamaların sağlıklı bir ruh haline sahip birine ait olmadığı açıktır. Bu bağlamda da, bu güne kadar tanıdığımız Alaattin Yılmaz’dan makul ve aklı başında açıklamalar tarafımdan beklenmemektedir. Açıklamalar tipik bir “suçluluk psikolojisi” ile ve suç bastırma amaçlıdır. Öyle ki, bizim sadece iddia ettiğimiziama yetkili mercilere şikâyet bile edemediğimizi söylemektedir” ifadelerine yer verdi.

“ADLİ VE İDARİ MAKAMLARA BİLDİKLERİMİ ANLATMAYA HAZIRIM”

Özcan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Halkımız şunu iyi bilmelidir. Benim evimin bulunduğu arsa haricinde Bolu Belediye sınırları içinde 1 metrekare yerim yoktur. Keza ailemde 1 metrekare arsa veya tarlası da yoktur. Yani daha açık anlatımla ben 18. Madde mağduru değilim. Ancak mağdur olan binlerce vatandaş adına Belediye Başkanını 1 ay önce Başbakana şikâyet ettim. Belediye’ye gelen müfettişin sebebi de budur. Alaattin Yılmaz’ın da sıkıntısı benim kendisini Başbakan’a şikâyet etmemdir ve Sayın Başbakan’ın bu şikâyeti ciddiye alarak incelemeye başlamasıdır. Gelen müfettiş dürüst bir inceleme yapıp mağduriyetleri tespit eder ise, zaten Alaattin Yılmaz yargılanacaktır. Eğer biraz bilgisi olsa ilgili Bakan’ın soruşturma izni olmadan yargılanamayacağını bilmesi lazımdır. Üstelik konu bir soru önergesi ile geçen hafta Sayın Başbakana tarafımdan sunulmuş ve son aşama hakkında bilgi sahibi olması da sağlanmıştır. Dolayısıyla konu hem adli hem de idari yönden soruşturulmakta olup, basın toplantısında ifade ettiğim gibi adli ve idari makamlara bildiklerimi anlatmaya hazırım.”

“KURU GÜRÜLTÜYE VE ARSIZLIĞA PABUÇ BIRAKMAM”

Açıklamalarının ilerleyen bölümünde, Başkan Yılmaz hakkındaki görüşlerini bir kez daha dile getiren Özcan, “Alaattin Yılmaz gelince; Beni kendisi ve halkımız iyi tanır. Kuru gürültüye ve arsızlığa pabuç bırakmam. Bağırarak, hakaret veya tehdit ederek beni bugüne kadar sindiremedi, sindiremez de. Ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Aldığım aile terbiyesi, seviyesine inmeme izin vermediği için daha fazla söz söylemek istemiyorum. Kendisine Hz. Mevlana’ nın sözünü hatırlatıyorum. “Her lafa verecek cevabımız vardır. Ama önce lafa bakmak lazım, laf mı diye? Sonra lafı söyleyen adama bakmak lazım adam mı diye? Takdir kamuoyunundur.”

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit