• resmi ilanlar

Uzaklara bakmayın

2013-01-16 00:00:12

Kişi başına düşen milli geliri en yüksek olan ilimizden yoksulluk manzaraları yürek sızlatıyor. Biri dört yaşında, diğeri sekiz aylık çocukları ile yaşayan Emir Kadın Yılmazoğlu, yetkililerden yardım bekliyor. Yanı başımızda yürek sızlatan hayat mücadelesi Express’te…

 

Haber-Yorum: Nermin Kaya

Genç yaşında alkolik kocasından gördüğü şiddete dayanamayarak, bir kız çocuğunu alıp ailesinin yanına yerleşen Emir Kadın Yılmazoğlu, ailesinin baskısı sonucu bir kız evladını da düşünerek tekrar eşi ile barıştı. Bir süre sonra ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Ama eşi tekrar içmeye başlayınca boşanma davası açıp evi terk etti. Genç kadın, eşinden ayrıldığı için ailesiyle arası bozuldu, iki çocukla tek başına kaldı.

Yılmazoğlu, şuan biri dört yaşında, diğeri ise sekiz aylık olan iki çocuğu ile hayat mücadelesi veriyor. Çocuklarını bırakıp çalışamadığı için gelen kıt yardımlarla onları doyurmaya çalışıyor.

Çıkınlar Mahallesinde ki evlerine gittiğimizde dört yaşındaki Selenay’ı, aynı kıt imkânlarda yaşam mücadelesi veren komşularının yanan sobasının başında, sekiz aylık olan Can’ı ise annesinin kollarında, evde soba yanamadığı için soğuktan hasta olmuş halde bulduk. Anne Yılmazoğlu, geçtiğimiz yıl sosyal yardımlaşmanın dağıttığı kömürle kışı geçirdi, ancak bu yıl çocukları bırakıp, belirtilen sürede kömür almaya gidemediği evlerinde ki soba yanmıyor. 

Yaşanan bu hayat mücadelesinin kahramanı Yılmazoğlu, iki güzel çocuğu için yetkililerden yardım bekliyor. 

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • muhtar  (16.01.2013 14:12:33)

  Sn.Erdogan bey Adres kayıt sistemini il nüfus müdürlüğü yapmaktadır. o şahıs bolu da üç mahalle değiştirmiş hala adresi gölyüzünde kişi kayıtını yaptırmadığı için magdur olduğunu ve mahallemizde oturduğunu bilemeyiz.eğer gelip bizlere müracaat yapmış olsaidi biz gerekli yardımları yapardık slm.tşk.ederim.saygılar.

 • erdogan  (16.01.2013 11:47:20)

  Muhtar Bey bu garibanlar devletin mevzuatını bilmez ki. O mahallenin temsilcisi sizsiniz lütfen kalkın gidin gerekli bilgilendirmenizi ve yardımlarınızı siz yapın. Neden ayağınıza bekliyorsunuz ki?

 • muhtar  (16.01.2013 11:14:51)

  Sn.Expres gazetesi,Bu gün Mahallemizle ilgili yoksul yardıma muhtaç kişilerden bahsetmişsiniz çok teşekkür ederim.Ancak bu şahıs mahallemize kayıt yaptırmamış olup daha önce gölyüzü mahallesinde otururken iki ay içinde bu adrese taşındığını beyan etmektedir.Bu şahıs muhtarlığımıza maaduriyetini hiç belitmemiştir.ilgili muhabir arkadaşa tşk.edrim.ancak kayıtlarının yapılıp yapılmadığını sormaları gerektiğini düşünüyorum. saygılar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit