• resmi ilanlar

Fakir fukaranın hakkı onlara emanet

2012-12-26 00:00:07

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli heyetine seçilen İlhan Çalışkan “Bolu’nun fakir fukarası için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: Nermin KAYA

Sosyal Yardımlaşma Vakfının 2013 yılı mütevelli heyet seçimleri, pazartesi günü gerçekleştirildi. 40 muhtarın oy kullandığı seçimde, mahalle muhtarı olarak Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, köy muhtarı olarak ise Mehmet Karan seçildi. Başkanlığını Vali Yardımcısının yaptığı seçimde İlhan çalışkan 23, Mehmet Karan ise 16 oy aldı. Seçim sonrası gazetemize konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan “Bolu’nun fakir fukarası için tekrar göreve geldik. Hayırlı olsun” dedi.

“Doğru işler yapmışız”

Daha önce 8 yıl Sosyal yardımlaşma Vakfında görev aldığını belirten Çalışkan, göreve bir yıl ara verdikten sonra tekrar seçilmiş olmanın gururunu yaşarken “Bolu’nun fakir fukarasının hakkını savunmak, onları korumak, kollamak için tekrar göreve seçildik. Biz daha önce başarılı çalışmalar yapmışız ki arkadaşlar tekrar göreve getirdiler” ifadelerine yer verdi. 

“Zorlu görevler bizi bekliyor”

Çalışkan, 2013 yılında görevlerini ise şöyle anlattı:

“2013 yılında yükümüz daha ağır olacak. Çünkü önceden sadece sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara kömür yardımı yapıyorduk. Şimdi sosyal güvencesi olan ama kişi başı geliri belli bir miktarın altında olan kişiler de araştırma yapılarak bu yardımdan faydalandırılacak. Bunun dışında artık yeşil kart kalktı. Onun yerine yeni bir sosyal güvenlik yasası getirildi. Bunların da takibini ve denetimini, ayrıca yaşlılık maaşlarının takibini de biz yapacağız.”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit