• resmi ilanlar

Özel hastane patronu konuştu:

2012-10-12 00:00:09

Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, bünyelerinde kurulumu gerçekleştirilen Fatma Hatun Hastanesi’nin hizmete açıldığını duyurdu. Demir, düzenlediği basın toplantısında, hastanenin 75 yatak kapasitesinde, A Grubu kalitesinde bir sağlık kuruluşu olduğunu söyledi ve tıbbi donanımlarının ise son teknoloji ürünü olduğunu belirtti. Demir, açıklamalarında “Hedefim para kazanmak değil!” dedi ve AİBÜ öğrencilerine Çağsu ve Fatma Hatun hastanelerinde tanınan ayrıcalıkları açıkladı.

Bolu’da özel sağlık hizmeti deyince akla gelen ilk isim Cavit Demir, bünyelerinde kurulumu gerçekleştirilen Fatma Hatun Hastanesi’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yerel basın mensuplarıyla buluştu. Çağsu Hastanesi’nin ardından yeni bir özel sağlık kuruluşunu daha, Fatma Hatun adıyla, Bolu’ya kazandırmayı başaran Demir, hastanede görevli uzman doktorlarla basına açıklamada bulundu.

Demir, Tabaklar Mahallesi Hastane Caddesi’nde açılan yeni hastanelerinin hastalar açısından oldukça avantajlı bir bölgede olduğundan söz etti ve hastane hakkında bilgiler vererek, “Hastanemiz 75 yataklı ve A grubu kalitesinde. Bolu’da yeni doğan ünitesi olan ilk ve tek hastane. Hastanemizin altyapısına baktığınızda Bolu’ya çok güzel şeyler kazandırıldı. Hastanemiz sayesinde Bolu halkı kapalı MR çekimlerinden kurtulacaktır. Yarı açık MR cihazımızda kapalı ortam korkusu olan insanlarımız gelip burada rahatlıkla çekimlerini gerçekleştirebiliyorlar. Tomografi cihazımızda aynı şekilde son teknoloji ile üretilmiş durumda. Hastanemizin kuruluş sürecinde ve açılışında birçok arkadaşımızın emekleri oldu. Ben özellikle tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Eğer bir başarı varsa bu takım ruhuyla ortaya çıkar. Yoksa Cavit Demir’in tek başına yaptığı hiçbir iş olmamıştır. Ekibiniz, kadronuz ve beyin takımınız iyiyse, başarı gelecektir” dedi.

Demir, açıklamalarının devamında, Bolu’nun sağlıkta en başarılı iller arasında yer aldığını savunarak, “Bolu gerek devlet, gerek üniversite ve gerekse özel hastane anlamında yatak kapasitesi, tıbbi cihaz ve donanım imkanları açısından Bolu Türkiye’nin en şanslı illeri arasında” şeklinde konuştu.

“ARTIK MEVCUT YATIRIMLARIMIZI GELİŞTİRECEĞİZ”

Açıklamalarında, Fatma Hatun Hastanesi yatırımıyla Bolu’daki özel sağlık kuruluşu yatırımlarını sonlandırdıklarını belirten Demir, bundan sonraki süreçte sektörde yeni yatırımlarının olmayacağını, sadece mevcut yatırımları geliştirme çabası içerisinde çalışacaklarını kaydetti. Demir, “Hastaneyi işletenler değişebilir; ancak Fatma Hatun Hastanesi artık Bolu’nun bir hastanesidir. Bugün bu hastaneyi ben, yarın bir başkası işletebilir. Bu hiç önemli değil. Ama bu hastane yıkılmadıkça, yanmadıkça Bolululara hizmet edecektir. Fatma Hatun Hastanesi’nin bir güzelliği de şehir merkezinde bulunması. Birçok insanımız ani rahatsızlık yaşayabilir. Sağlıkta da saniyelerin bile önemi var. Bu noktada şehir merkezinde bir hastanenin bulunmasında çok büyük bir artı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AİBÜ ÖĞRENCİLERİNE JEST

Demir, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yaklaşık 30 bin öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü ve bunu göz önünde bulundurarak üniversite öğrencilerine Çağsu ve Fatma Hatun Hastanesi’nde ayrıcalık tanıdıklarını söyledi. Demir, bu konuda ise şunları söyledi: “Üniversite öğrencilerimizi göz önünde bulundurarak, yönetim kurulumuz kararıyla, üniversitemizde okuyan öğrencilerimizden muayeneden tahlillere kadar hiçbir şekilde fiyat farkı olarak herhangi bir ilave ücret talep etmeyeceğiz. Bunu da üniversite öğrencilerimize iletmek istiyoruz. Çünkü onlar bizim bu kentteki misafirlerimiz, geleceğimiz. Bu uygulamayı sadece Fatma Hatun Hastanesi’nde değil, Çağsu Hastanesi’nde de geçerli kılacağız. Öğrencilerimizin uygulamadan yararlanabilmeleri için sadece AİBÜ kimlik kartlarını göstermeleri yeterli olacaktır.”

FATMA HATUN HASTANESİ İSMİNİ NEREDEN ALDI?

Basın toplantısında bir gazetecinin “Hastaneye neden Fatma Hatun ismi verildi?” sorusu üzerine ise Demir, Çağsu Hastanesi’nin isminin iki çocuğunun isimlerinin birleşiminden oluşturulduğunu, Fatma Hatun Hastanesi’nin ise ismini eşinden aldığını belirtti.

“SAĞLIKTA MARKA KURULUŞLAR ARASINDAYIZ”

Demir açıklamalarının son bölümünde ise, “Hastanelerimizde doktor kadrolarında uzman isimlere yer veriyoruz ve doktor tercihlerimizde titiz çalışıyoruz. Hedefimiz para kazanmak değil. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, personelimiz iyiyse insanları mutlu ediyorsunuz. Bugün Çağsu’nun bir ismi vardır ve artık bir markadır. Fatma Hatun’da marka haline gelecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

Demir, açıklamalarının ardından basın mensuplarına hastaneyi gezdirdi, hastanenin donanımları ve imkanları hakkında bilgiler aktardı.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Adem Bilir  (12.10.2012 11:38:33)

  Son teknoloji "İDDİALI" bir ifade, gidip bakmak lazım. 2010 modelin üstü cihaz var mı diye. Haklı değil miyim?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit