• resmi ilanlar

Bolu Belediyesi yeniliklerini sokakta tanıtıyor

2012-08-14 00:00:00

Bolu Belediyesi kentin en işlek caddesine eski ve yeni içme suyu borularını koyarak vatandaşlara yaptığı çalışmaları anlattı.

Türkiye’nin en yaşabilir kentler sıralamasında ilk sıralarda yer alan Bolu’da altyapı çalışmaları neredeyse tamamlandı. Halkın sağlığını ön planda tutan Bolu Belediyesi, yıllardır içme suyu şebekesinde kullanılan ve kanserojen madde içeren asbest boruları devre dışı bıraktı. 2 Milyon TL harcayarak iki ay öncesine kadar 110 kilometrelik içme suyu şebekesini yenileyen belediye, yeni içme suyu şebekesinde kullanılan ve 100 yıl ömrü olan PE 100 borular ile eski boruları halka gösterdi. İzzet Baysal Caddesi’nde bankalar önüne konulan bir stant dikkat çekti. Belediye, yıllardır halkın sağlığıyla oynayan kanserojen etkili asbest borular ile yeni içme suyu hattının son hallerini halka gösterdi. “Böyleydi”, “Böyle oldu” yazılı tabelalarla boruların nasıl olduğu bilgisi verildi.

“Fedakarlığınıza gelecek nesiller minnettar kalacaktır” yazılı panoya ayrıca, “Bolu’nun yüz yıllık altyapı sorunu çözüldü. Bolu, kanser yapan su borularından kurtuldu. Tüm eski hatlar yenilendi. Şimdi Bolu’da yaşamak daha güzel. Birlikte başardık” ifadelerine yer verildi.


 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit