• resmi ilanlar

“İnsanlığını unutmuş”

2012-08-13 00:00:12

Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Arakan'da katledilen ve açlığa terk edilen Müslüman halkın yardımına koşulmasını soru önergesiyle eleştiren CHP’yi sosyal medyada topa tuttu. Uzun, soru önergesine imza atan Umut Oran hakkında, “İnsanlığını unutmuş, merhametten uzak, yardım duygusunu kaybetmiş, hayatı sadece politikadan ibaret gören” ifadelerini kullandı.

Bu kez sosyal medyadan topa tuttu!

 Haber: Mehmet KORKUSUZ

 Kendisini sosyal paylaşım sitesi Twitter da “Siyasetçi-Sanayici-Yeniden Büyük Türkiye Sevdalısı - Yeşil Bolulu” ifadeleriyle tanımlayan HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun, bugünlerde hedefine CHP’yi aldı. Twitter’daki hesabından CHP gündemini değerlendiren ve yorumlamalarda bulunan Uzun, Ak Parti’ye geçiş iddiaları gündeminden sıyrılıp, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında takipçilerine seslendi.

“20 MİLYON TL İLE KAÇ KARAKOL YAPILIRDI?”

Uzun, Twitter’dan Arakan'da katledilen ve açlığa terk edilen Müslüman halkın yardımına koşulmasını TBMM’ye sunduğu soru önergesiyle eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ ı hedef aldı.

Soru önergesinde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Myanmar'a yaptığı gezi sırasında 20 milyon TL değerinde bir yardım götürdüğünün ifade edilmekte olduğunu belirten Oran, "Bu kapsamda, 20 milyon TL ile kaç sınır karakolu yapılabilir, kaç sınır karakolunun yenilenmesi sağlanabilir? Türk Kızılay'ı tarafından hazırlanan büyük boy Ramazan gıda paketi 55 TL değerindedir. Myanmar'a harcanan kaynakla 363.636 aileye ramazan paketi sağlanabileceği görülmektedir. Kaynak yönetimi açısından bu bedelin muhtaç durumdaki ailelere veya milli güvenliğe harcanabilir kamu kaynağı olduğu gözükmektedir. Bu paranın Myanmar'a götürülmesi yönünde Sayın Ahmet Davutoğlu sizin görüşünüzü almış mıdır, bu yönde herhangi bir talimat veya müsaadeniz bulunmakta mıdır?" sorularını yöneltmişti.

ABDULLAH UZUN’DAN ÇOK KONUŞULACAK TWİTTER GÖNDERMELERİ

Uzun, Oran’ın bu soru önergesini takipçilerine ilk olarak “CHP’nin Bolu Milletvekili sayılan Umut ORAN’dan PES dedirten Arakan sorusu” twiti ile duyurdu.

Oran’a yönelik eleştirilerini twitter kanalında sürdüren Uzun, bir sonrasında ise, “Beyfendi yeni diye diye İnönü dönemine döndürdükleri CHP de soru sormuş: "Arakan için toplanan yardım paraları ile kaç karakol yapılırdı?"

Tweetlerinin devamında Umut Oran’ın yanı sıra Tanju Özcan’a da değinen Uzun, “Bizim Bolulu CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’da diğer milletvekili Tanju Özcan ile "soru sorma" yarışına girmişler. İyi iyi rekabet iyidir” görüşünü açıkladı.

CHP’deki Arakan tartışmalarına tepkisini arttırarak sürdürdüğü gözlenen Uzun’un sonraki iletileri ise şöyle sıralandı: “CHP de en çok soru soran (yanlış anlaşılmasın kendilerine soru soramazlar, sadece hükümete) bonus alıp genel başkan olacakmış. Oyum Tanju Özcan'a. Artık inandım. CHP bu tür muhalefeti inanarak yapıyor. Neticesini de sadece 12’nci katta oturarak alıyorlar. İnsanlığını unutmuş, merhametten uzak, yardim duygusunu kaybetmiş, hayatı sadece politikadan ibaret gören Umut Oran’ın açıklamasını kınıyorum.”

CHP’nin Arakan hakkındaki soru önergesinin önümüzdeki günlerde de çok konuşulacağı öngörülüyor. 

YORUMLAR  (Toplam 10 yorum)

 • vatandaş osman  (14.08.2012 05:42:31)

  okan can ..alaattinin karşısına çıkmak mesele değil çıktıktan sonra kıvırmamak mesele..bak istanbul il başkanına bastı istifayı dik durdu..birleşince simitleri demekki beraber yiyecekler...

 • kartal kanadı  (14.08.2012 05:38:52)

  Evdekiler aç dururken camiye yardım haramdır..gerci chp ninde dinle diyanetle işi olmaz ama..sizde dini kullanıp milleti sömürün ..Allaha şükür Atatürke teşekkür ..diyen bir nesil istiyoruz...din sadece sizin dininiz değil Atatürkte sadece chp nin Atatürkü değil...

 • nimet yıldız  (13.08.2012 18:58:07)

  sayın arkadaşlar o değilde, seçimden önce ramazanda cami cami gezen sayın vekilimiz tanju öcan, bu ramazanda sanırım camileri gezme işini ve ve tam ezan okunurken herkesin görebileceği şekilde ceketini asma işini neden uuttu sizce? hani din siyasete alet edilme falan derler ya? ya da seçimlerde mi göreceğiz yine tanju özcanı camid. olsun yüce Mevlam öyle böyle de sokuyor ya bunları camiye, Hamd olsun.

 • Misafir  (13.08.2012 17:33:25)

  Myanmarda müslümanları katleden kimler? Hindular! Bu milletin parasını yardım diye, sadece müslümanlara değil; Hindulara peşkeş çeken kimler? Akp zihniyeti!Peki Amerikancı, Vatikancı Akpye vagon olmak isteyenler kim? Liderin gibği yanar-dönerler değil mi? Bırakınız şu CHPyi önce kendinize bakın! Amerikaya, Hristiyan batıya uşaklık etmeyin, dost olmayın; istikrarlı olun, dürüst olun; nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmeyin!...Padişaha değil; Kurana biad edin, işte o zaman adam oluruz!...

 • Okan Can  (13.08.2012 13:09:00)

  bolulu vatandaş.evet boluda korkmadan dosdoğru muhalefet yapan bir tek Abdullah Uzun vardı.hükümet meydanında söyledikleri bir bir çıkmadımı?ogün nerdeydiniz? yemedi dimi Alattinin karşısına siz çıkabildinizmi?yapabildiğiniz tek şey sahte isimlerle buralarda yorum yapmöak.yesinler sii.

 • OLUMBAKGİT  (13.08.2012 12:30:56)

  Nevar ya Türk askeri her gün ölsünmü kum torbasından karakolara sokun gencecik çocukları ölmesini bekleyin sonra nevar8 tane mehmet öldü diye meclismi toplanır açıklaması yapılsın yazıklar olsun sizin gibi düşünenlere bizene ya ellerden

 • Hımm  (13.08.2012 10:44:19)

  Kara Murat adlı kişi senin dinin nedir bilmem ama, insanların inançları kendileri ile Allahın arasındadır. Yazdıklarını Müneccim şeyinden mi öğrendin. Bu tür şeylere kafanı takma yanlış şeylerde söyleme emi!

 • Mennan M. Çelik  (13.08.2012 10:32:56)

  Genel Başkanın Türkiyede, sen de Boluda güzen kaybettiniz. Başarılı olamayınca AK Partiye yamandınız. Şimdi çıkmış CHPye çamur atıyorsun. Umut Oran çok doğru söylemiş. Önce benim vatanım önemli. Yurt dışındakilerin durumu daha sonra. Burada her gün şehit veriyoruz. Öncelik her zaman Türkiye olmalı... Hem öyle reklamla yardım işi olmaz. Hele hele lüks kıyafetlerle, lüks aksesuarlarla, şatafatla yardım yerine gidilmez...

 • Murat Kara  (13.08.2012 08:13:12)

  Valla doğru söylüyon.Zaten bizim Tancu Özcan da bu ramazanda kayıptı!Bu cehepe lilerin dinle diyanetle işi olmazki.

 • bolulu vatandaş  (13.08.2012 08:08:34)

  sen onu bunu topa tutacağına daha düne kadar akp yi tutan ama şimdi yalakalığını yapan başkanınızı topa tut. mercimek gibisiniz. başaramayacağınızı anladınız ve yuvaya döndünüz tabii. belediye başkanına inat simit yiyen sen değilmiydin. şimdi ne oldu???

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit