• resmi ilanlar

Toz soluyoruz

2012-06-13 00:00:09

Havaların ısınmasıyla birlikte Toz ve çukurlarla mücadeleye başlayan sürücü ve yayalar, toz nedeniyle isyan etme noktasına geldiler.

 

Geçtiğimiz günlerde ısınan havalarla birlikte yollarda yapılan çalışmalar halkı şimdiden bezdirirken Bolu’daki asfalt sorunu da iyice görünmüş oldu. Çukurlardan kaçmak için slalom yapan araçlar, toz yutmamak için koşar adım giden vatandaşlar, Bolunun gerçeği haline geldi.

Bolu Belediyesinin Hastane Caddesi üzerinde yaptığı yol çalışması devam ederken, sıcaklıkların artması sürücülerin yanı sıra evde oturanları toz nedeniyle çileden çıkarttı. Çukurlarla ayrı, tozla ayrı mücadele eden Boluluların da sabrı tükenme noktasına geldi. Dün öğle saatlerinde hava sıcaklığının artmasının ardından ortalık adeta kavruldu. Asfalt çalışmalarının bir an önce başlamasını isteyen vatandaşlar, “Yağmura, razı hale geldik. Tozdan nefes alamıyoruz. İtfaiye ekiplerinin yaptığı sulama yetersiz kalıyor. Şimdi de çukurlarla ve kalkan tozla mücadele ediyoruz.’’dediler.

Şehrin hemen her yerinde çukurlardan kalkan tozlar, havada bir toz tabakası oluşmasına neden olurken, Bolu’da yaşayanların tepkileri de gün geçtikçe artıyor.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit