• resmi ilanlar

Bolu bu heykeli konuşuyor

2012-05-23 12:59:36

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, isim vermeden eleştirdiği kişiler hakkında, “Yeraltından bir anıt çıkacak diye bekliyorlar. Belediye Başkanı olarak söz veriyorum; şayet bir anıt çıkarsa onu alıp evlerinin bahçesine dikebilirler” dedi. O heykelle ilgili ortaya atılan iddialar ise akıllarda soru işaretleri bıraktı...

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, isim vermeden eleştirdiği kişiler hakkında, “Yeraltından bir anıt çıkacak diye bekliyorlar. Belediye Başkanı olarak söz veriyorum; şayet bir anıt çıkarsa onu alıp evlerinin bahçesine dikebilirler” diyerek üstü kapalı bir heykeli ima etti. Yılmaz’ın ayrıntılarını açıklamadığı heykelle ilgili olarak dün gün boyunca çeşitli iddialar ortaya atıldı, birçok yerel basın kuruluşu o heykelle ilgili öne çıkan iddiayı internet ortamından okuyucularıyla paylaştı.

YASAK AŞKIN HEYKELİ YERYÜZÜNE ÇIKACAK MI?

İddiaya göre, Başkan Yılmaz’ın bahsettiği heykelin Kral Hadrianus’un o dönem Bolu’da yaşayan erkek sevgilisi Antionus’a ait olduğu ileri sürülüyor. Tarihi kayıtlara göre; Kral Hadrianus Bolu’da yaşayan Antionus isimli genç bir erkeğe aşıktır. Kral Hadrianus yakışıklı Antionus’a o kadar aşıktır ki onun adına Hisar Tepesi’nde bir mabet inşa ettirmiştir. O dönem Kral Hadrianus’un bir erkekle ilişki yaşamasının büyük eleştirilere sebep olduğu da tarihi kayıtlarda rastlanmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit