• resmi ilanlar

Arabaları aldılar, plaketi verdiler

2012-04-13 00:00:00

Bolu Belediyesi’ne hibe araç veren kuruluşların temsilcilerine bu gün düzenlenen törenle teşekkür plaketi takdim edildi. Belediye meydanında düzenlenen törene Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları, İhsan Ağcan, Abdulkadir Key, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, hibe araç veren kuruluşların temsilcileri, merkez mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

“KURULU BİR ŞEHİRDE ALT YAPISINI KOMPLE YENİLEYEN TEK İL BİZİZ”

Program Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Belediyenin şehir merkezinde yürüttüğü çalışmalardan bahsederek konuşmasına başlayan Başkan Yılmaz, “Bolu’da çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kurulu bir şehirde içme suyunu sıfırdan yapıyoruz. Türkiye’de hiçbir belediye kurulu bir şehirde içme suyu şebekesini sıfırdan çekme cesaretini gösteremez. Bu kadar büyük bir çalışma tek başına bile hiçbir şehirde yapılamazken biz bunun yanında birde yağmur suyu ve kanalizasyon suyunu birbirinden tamamını ayırıyoruz. Ayrıca birde kullanma suyu şebekesi çekerek bir ilke imza atıyoruz. Çünkü böyle bir şebeke Türkiye’de olmadığı gibi Avrupa’da da yok. Diğer taraftan da doğal gaz şebekesi devam ediyor. Ayrıca SEDAŞ ve Telekom’unda bazı bölgelerde kazı çalışmaları var. Şehirde bu çalışmalardan dolayı çok büyük sıkıntılar yaşandığını biliyorum. Ama bu güne kadar hiç kimse bu kadar kapsamlı alt yapı çalışması yapmaya cesaret edememiş. Alt yapısını komple yenilemek için çalışma başlatan tek il şu an Bolu. Çalışmalar tamamlandığında da alt yapısını tamamlayan tek il biz olacağız” dedi.

 

Arabaları aldılar, plaketi verdiler

 

Bolu Belediyesi’ne hibe araç veren kuruluşların temsilcilerine bu gün düzenlenen törenle teşekkür plaketi takdim edildi. Belediye meydanında düzenlenen törene Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları, İhsan Ağcan, Abdulkadir Key, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, hibe araç veren kuruluşların temsilcileri, merkez mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“BOLU BELEDİYESİ’NE DESTEK OLAN KURULUŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler aktardıktan sonra hibe araç alarak katkıda bulunan kuruluşlara teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz, “ Belediye çalışmalarına vatandaşlarımızın yanı sıra ilimizde faaliyetlerini sürdüren önemli firmalarda çok büyük destekler veriyorlar. Bolu’da istihdam sağlayan, şehrimizin önünü açan firmalarımızın aynı zamanda Bolu Belediyesi’ne de çok büyük katkıları olmuştur. Örneğin Arçelik AŞ. Hem Bolu’da çok büyük istihdam sağlıyor, hem de Bolu Belediyesi’ne destek veriyor. Aynı zamanda Arçelik Isıtıcı Cihazlar Ürün Direktörü Adnan Tüfekçi beyefendi de Koç’dan aldığımız bazı araçların uygun fiyatta alınması ile ilgili de çok büyük destekler veriyor. Bu kapsamda iki adet otobüs alındı. İki otobüsü neredeyse bir otobüs fiyatına alınması konusunda bize çok büyük önderlik etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yine yakın zamanda ilimizde hizmet vermeye başlayan Kipa AŞ’de Bolu Belediyesi’ne iki adet tır verdi. Kendilerinden Allah razı olsun, Bolu’daki kazançlarının bol ve bereketli olmasını niyaz ediyorum. Yine büyük firmalarımızdan biri olan Erpiliç’de Bolu Belediyesi’ni yalnız bırakmayanlardan. Bu sene bir tırda onlar aldılar. Yine Bolu Belediyesi’nin temizlik işlerini yürüten Ak Mercan firması da bir adet otobüsü belediyemize hibe etmişlerdir, kendilerine teşekkür ediyorum. Manas Elektrik AŞ’de bir adet otobüs alarak destekte bulunmuşlardır. Onlara da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bolumuzun hayırsever iş adamı ve zenginlerinden olan Yılmaz Becikoğlu’ndan da Allah razı olsun. Bir adet taşıyıcı dorse alarak destekte bulundular. Kendilerinden ne zaman bir talepte bulunsak yeterli desteği alıyoruz. Bu kapsamda ikinci dorsenin de pazarlığını yapıyoruz. Bolu’da ilk defa çöpten elektrik enerjisi üretim tesisini kuran firma CEV Marmara’da bir adet damperli dorse ve bir adet de su tankeri alarak katkıda bulunmuşlardır. İlimizdeki en büyük alışveriş merkezi olan Bolu Dağı A.Ş’de bir adet dorse alarak bize destek vermişlerdir. Ben Bolu Dağı A.Ş’nin ilimizde kurulmasında büyük gayretleri olan Adnan Daylan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bolu’nun devasa kuruluşlarından biri olan Beypi A.Ş’de bu yıl bir adet dorse alarak bize destek vermişlerdir. Taymek Unlu Mamulleri’ de bir adet dorse alarak bize destek olmuşlardır. Bu kuruluşlarımızın da desteği ile Bolu’yu birlikte imar ediyoruz. Bolu’nun kalkınmasını birlikte sağlıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana yenilemediğimiz iş makinası ve araç kalmadı. Bir çoğunu kendi imkânlarımızla alırken, diğer kısmını da sağ olsunlar ilimizde faaliyet gösteren firmalarımızın yardımları kanalıyla alıyoruz. Bunun yanı sıra da bina yapımında da bu firmalarımız bizlere büyük destek veriyorlar. Bu desteklerle beraber inşallah ilerleyen zamanlarda Bolu’yu en güzel kent yapacağız” dedi.

Başkan Yılmaz’ın konuşmalarının ardından plaket törenine geçildi.

Törende Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Arçelik A.Ş adına Adnan Tüfekçi’ye, Kipa A.Ş adına Mehmet Aksuyek’e,  Erpiliç A.Ş adına Ömer Mete’ye, Ak Mercan adına Ramazan Ak Mercan’a Becikoğlu A.Ş adına Taner Becikoğlu’na, Bolu Dağı A.Ş adına Adnan Daylan’a, Beypi A.Ş adına Özgen Koca’ya, Taymek Unlu Mamuller adına Erkan Sak’a katkılarından dolayı teşekkür edilerek plaketleri takdim edildi. Plaket töreninin ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından yeni araçların kazasız belasız hizmet vermesi için dua yapılarak hep birlikte amin denildi. Duanın ardından Başkan Yılmaz ve katılımcılar tarafından hibe araçların kurdelesi kesilerek hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunuldu. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit