• resmi ilanlar

“Tolga Tolga’ya ilaç oldu”

2012-03-14 00:00:00

Boluspor Teknik Direktörü Bahri Kaya dün yaptığı basın toplantısında Kasımpaşaspor maçını yöneten Tolga Özkalfa’nın oyunu sürekli yavaşlatan kaleci Tolga’ya ilaç olduğunu söyleyerek hakeme veryansın etti.

Barış GÜZELTÜRK

Basın mensuplarına geçen hafta oynanan Kasımpaşa maçını değerlendiren Teknik Direktör Bahri Kaya maçın hakemine yüklendi. Kaya hakemle ilgili olarak özellikle uzatma dakikalarının az oynatıldığını ileri sürerek şunları söyledi: “En azından kaybetmememiz gereken bir maçtı.  Futbol şansımızın yanında olmadığı bir maç oynadık. Ancak maçın üst ligden gelen hakemi Tolga Özkalfa dengeli kararlar veremedi. İlk yarının sonunda en az 8 dakikalık duraklama varken 2, 2.yarıda ise 6 oyuncu değişikliği ile birlikte Kasımpaşa kalecisinin zaman geçirdiği bölümler varken 4 dakikalık uzatma oynandı. Daha adilene düdük çalmalıydı.  Maçın hakemi Tolga, kaleci Tolga’ya büyük moral oldu. O da maçı çevirdi. ”

Gol bulsaydık 2’yi de atardık

Kasımpaşa maçında golü bulamamalarının kendilerini etkilediğini söyleyen Kaya, ilk golü bulmaları halinde 2.golü de atacaklarına inandığını ancak son vuruşlarda etkisiz kaldıklarını belirtti. Kaya, “Gol için oyunu kenarlardan yüksek toplarla yüklendik. Kenar ortalardan, Orhan, Aydın, Veli, Veysel, Ferhat, Kenan ve Caner ile çok gol teşebbüsümüz oldu. Bundan sonra daha çok tekrar yaparak gol bulmaya çalışacağız. Vuruş etkinliğimizi artıracağız. Bunun yanında uzun boylu oyuncularla da gol bulmamız gerekiyor” dedi.

Gencer ve Emre’de yırtık var

Kasımpaşaspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Gencer ve Emre Toraman ile ilgili bilgi veren Teknik Direktör Bahri Kaya bu 2 oyuncuda çekilen MR sonrasında yırtık tespit edildiğini söyledi. Özellikle Gencer’in sakatlığının daha ciddi olduğunu belirten Kaya, “Bu oyuncumuz 2-3 hafta sahalardan uzak kalabilir. Özellikle bu sakatlıkların sebebinin Bolu’da zemin nedeniyle iyi çalışamamamızdan olduğunu düşünüyorum. Omar aramıza katıldı ancak bu hafta da kart cezalı Kenan’ı oynatamıyoruz. Bundan ne kadar matematiksel olarak hala ilk 2 şansımız olsa da biz Play-Off’u düşüneceğiz. Artık ilk 2 sevdası için değil ilk 6 için mücadele edeceğiz. Kayseri maçını kazanmaktan başka çaremiz yok” şeklinde konuştu.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit