• resmi ilanlar

İka’dan savunma

2012-01-21 00:00:06

Gazetemizin dünkü sayısında manşetten çıkan “Sansürcü Zihniyet” haberi üzerine tepkiler çığı gibi büyürken, www.boluekspres.com sitesi dün sabah itibariyle tekrar erişime açıldı..

Kasım ŞAHİN

 

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ndeki sansür bir günlük aradan sonra kalkmış oldu. Konu hakkında bilgilerine başvurduğumuz ve cep telefonundan ulaştığımız Başhekim Hüseyin İka, kendisini savunarak, “Benim kesinlikle sansürle bir ilgim olmamıştır. Haber alma özgürlüğünü de kısıtlamıyorum. Böyle zihniyet içersinde de değilim. Sadece doktor dinlenme odasında bulunan bilgisayara virüs bulaştığı için ve bu virüsü kaldırmak için çalışma yaptığımızda sizin siteniz aktiflenemedi. Asla sansür söz konusu değildir. Bunu herkesin bilmesini isterim. Doktor dinlenme odasındaki bilgisayar sökülmüş ve gerekli önlemler alınmıştır” dedi.

 Öte yandan sansür konusuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz ve vekâleten İl Sağlık Müdürlüğü görevini sürdüren Dr. Ünal Barutçu, yaptığı açıklamada: “Bu konunun mağduru olduğunuz için öncelikle Valiliğe ve Cumhuriyet Savcılığı’na resmi müracaat yapabilirsiniz. Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü olarak konuyu araştırıp, Valilik makamına bilgi vereceğiz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit