• resmi ilanlar

Sömürü yapıyorlar

2011-12-14 00:00:02

Duygu sömürücüleri iş başında. Küçücük çocukları kucaklarına alarak özellikle cami önlerinde dilenen dilenciler, ilimizde artmaya başladı.

Kasım ŞAHİN

 

Yaşlarının genç olmasına rağmen, kolay yoldan para kazanmaya çalışan duygu sömürücüsü dilenciler, vatandaşlara kendilerine acındırarak, para topluyorlar ve bebek sayılacak çocuklarını ise kundaklayarak buz gibi havada dileniyorlar. Belediye Zabıta ekipleri ise bu duruma göz yumuyorlar. Özellikle Cuma günleri cami önlerinde görmeye alıştığımız duygu sömürücüleri, hafta içersinde boy göstermeye başladılar. İzzet Baysal Caddesi’ni mekan tutan dilencileri hemen hemen her köşe başında görmek artık mümkün oldu.

Bedavan para kazanmayı kendilerine meslek edinen bu dilencilerin çoğalması vatandaşları da tedirgin etmeye başladı. Birçok vatandaş dilencilere rağbet etmezken, bazıları da dilencilerin konuşmalarından etkilenerek, böyle kişilere para kazandırıyorlar ve hayır duası almaları karşılığında para veriyorlar. Çalışabilecek yaşta olan dilenciler ise ceplerini doldurarak, kaldıkları mekanlara gidiyorlar.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit