• resmi ilanlar

Okulun ayıbı

2011-09-22 00:00:00

Dün manşetten kullandığımız ‘3 Bin lira Kayıt Parası’ haberimizden sonra, buna benzer birçok şikâyet geldi. Okula çocuğunu kaydettiren veliler, başına gelen tatsız olayları Gazeteniz Express’e anlattılar.

Çocuğunu ilkokul birinci sınıfa kaydettirmek için 50. Yıl İlköğretim Okulu yönetimine kayıt evraklarını teslim eden öğrenci velisi Arda Mısırlıoğlu, çocuğunu başka bir okula kaydettirmek için verdiği evrakları okul yönetiminden geri istediğinde hiç hoş olmayan bir cevap ile karşı karşıya geldi. Arda Mısırlıoğlu’na, velinin ve öğrencinin şahsi bilgilerinin olduğu evrakların kaybolduğunu söyleyen okul yönetimi, başlarına daha önce böyle bir olayın gelmediğini söyleyerek, veliyi başlarından savmaya çalıştılar. Şahsi bilgilerinin kaybolduğunu öğrenen veli Arda Mısırlıoğlu, gazeteniz Express’e gelerek okulun ayıbını bütün kamuoyuyla paylaşmak istedi. Yaşadığı tatsız durumu anlatan Mısırlıoğlu, “20 gün önce 50. Yıl İlköğretim Okuluna oğlumu 1. sınıfa ön kayıt ettirmek için gittim. Gerekli evrakların hepsini hazırladık. Veli nüfus cüzdanı fotokopisi, İkametgâh belgesi, elektrik, su faturası ve kontratın noterden tasdikli örneğini bu belgelerin hepsini tamamladık ve okul yönetimine teslim ettik. Belge tesliminden 1 hafta sonra okul değiştirmek için kendi elimizdeki mevcut evrakları Sakarya İlköğretim Okuluna verdik. Daha sonra ben kendi şahsi bilgilerimin olduğu dosyayı 50. Yıl İlköğretim Okulundan almak istedim. Okul yönetimi bütün dosyaları aradı ama bizim dosyamızı bulamadı. Müdür muavini başına daha önce böyle bir olayın gelmediğini belirtti. Sonrada bize evrakların kayıp olduğunu söylediler. Salı günü aradım tekrar okulu bana dosyayı bulamadıklarını söylediler. Bende kendilerine dosyamızın kaybolmasının bir şaibe olduğunu söyledim. Neden bir okulda dosya kaybolur ki. Bu olaylardan sonra ben valiliğe giderek bir dilekçe verdim. Dilekçemde bu durumları izah ettim” dedi.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • TKL  (22.09.2011 17:02:28)

  Bolu Ekspressi hem kınıyorum hem teşekkür ediyorum. Kınıyorum; okul ile ilgili olayların doğruluğunu araştırmadan yayınlıyor. Teşekkür ediyorum; okulun ne kadar doğru, dürüst, adil çalışma yaptığını ispatlamış oluyor. Reklamın iyisi - kötüsü olmaz. Saygılarımla...

 • arda mısırlıoğlu  (22.09.2011 12:35:22)

  kayıt falan yok çocuk başka okulda okula verdiğimiz tüm evraklar kayıp mahkeme kararları dahil.işin içinde şaibe var...

 • XX  (22.09.2011 00:26:17)

  Mutlaka Sakarya ilkokulunda 1/A sınıfında boş yer vardır ve oraya kaydettirmişsinizdir. D E F G sınıfları çünkü baya kalabalık. kura safsatası ile gariban velileri sınıf zümre ayrımına tabi tutan okul yönetimi için Milli eğitim müd. geç olmadan şeffaf kura çekmesi zaruriyeti doğmuştur.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit