• resmi ilanlar

Nihat başkan uyardı

2011-09-21 00:00:00

BOLU ŞOFÖRLER ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, yeni eğitim yılının başlamış olması sebebiyle araç sürücüleri, öğrenciler, veliler ve öğretmenleri, okul önlerinde yaşanabilecek trafik kazalarına karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Trafik kazalarının ülkemizin kanayan yarası olarak gündemdeki yerini korumaya devam ettiğine dikkat çeken Öztürk, anaların ağlamaması için herkesin sorumluluk içerisinde hareket etmesi gerektiğini belirtti. Öztürk, “Trafik kurallarına hepimiz uyalım, uymayanları da uyaralım. Okul önlerinde yaşanabilecek kazalar yüzünden canlar yanmasın, hayatlarının baharındaki çocuklarımız ölmesin, sakat kalmasın. Hepimiz sorumlu davranalım, milyonlarca yavrumuzu düşünerek trafikte dikkatli araç kullanalım. Özellikle de okul yolu, yaya geçitlerine yaklaştığımızda ayağımızı gazdan çekelim, dikkatlerimizi yaya ve çocuklarımıza vererek yolumuza kontrollü devam edelim” dedi.

Servis sürücülerini de ikaz eden Başkan Öztürk, araçlarında taşıdıkları çocuklara örnek olacak davranışta bulunmalarını, direksiyon başında sigara içmemelerini, yüksek sesle müzik dinlememelerini, araç içinde ve dışında göze hoş gelmeyen, çevreyi rahatsız edecek resim veya yazı bulundurmamalarını istedi. Öztürk, öğrencilerden servis araçlarında yolculuk süresince ayağa kalkmamalarını, şoför amcalarının dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmalarını istedi. Başkan Nihat Öztürk, “Hayat hepimiz için değerlidir. Bu canlara sahip çıkalım, trafik canavarı olmayalım. Bu düşünce ışığında, okula başlayan çocuklarımızı, öğretmenlerimizi kutluyor, yeni eğitim yılının başarılarla dolu, kazasız ve mutlu geçmesini diliyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit