• resmi ilanlar

CHP, 88. yıldönümünü kutladı

2011-09-10 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Teşkilatı dün 88. kuruluş yıldönümlerini kutladılar. Anıt Parkta gerçekleşen kutlama saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı ve Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla sona erdi.

9 Eylül 1923 tarihinde verilen bir dilekçe ile kurulan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Bolu’da da 88. yaşını kutladı. CHP Bolu İl Teşkilatının Anıt Parkta gerçekleştirdiği kutlamaya birçok CHP’li katıldı. Partililerin, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladıkları kutlama programı, Atatürk Anıtına çelenk sunumu nun ardından, CHP Bolu İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sona erdi.

 

Yıldönümü kutlamasından sonra geçtiğimiz zaman diliminde gerçekleşen genel seçimlerden ve 2 sene sonra gerçekleşecek olan yerel seçimlerden bahseden Karakaşoğlu, “Geçmiş zamanda bir seçimden geçtik. Bu seçimde biz Bolu olarak başarılıydık ama görevimiz henüz bitmedi. Önümüzde yerel seçimler var. Bütün gücümüz ve bütün örgütümüzle enerjimizi içe karşı kavgalara karşı kavgalara değil, yerel seçimlere hazırlayacağız. Biz ülkenin yılmaz bekçileri olarak öncelikle bolu Belediyesini alacağız, Bolu Belediyesine CHP’nin bayrağını dikeceğiz. Ağzından çıkanı kulağı duymayan Belediye Başkanını da makamından indireceğiz. Bolu için çalışan, Bolu’yu seven bir başkan başa gelecek. İlçe ve belde belediyelerini alıp, sosyal demokrat olarak onları da hayata geçireceğiz. Her ilçeden en az bir il genel meclisi üyesi çıkaracağız. Bu örgüt bunu yapabilecek güçte” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • umit  (10.09.2011 10:14:13)

  88. kuruluş yıl dönümü kutlamalarınızda neden 1 tane bile baş örtülü bayan göremiyoruz...! akp li değilim ama, ATATÜRK ü kullanarak siyaset yapılmasına karşıyım...Bırakın artık Atatürk ü kullanarak oy avcılığı yapmayı.. Siz Atatürk ün yürüdüğü,amaç edindiği hayallerin yanından bile geçemezsiniz..

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit