• resmi ilanlar

Kayıt heyecanı devam ediyor

2011-09-09 00:00:00

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)'ye bağlı Fakülte ve Yüksekokulları bu yıl kazanan öğrencilerin kayıtları devam ediyor. AİBÜ'de 16 fakülte ve yüksek okula öğrenci alınacak. Öğrencilerin kayıtlarının 12 Eylül Pazartesi gününe kadar yaptırabilecekleri belirtildi...

 

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin üniversitenin internet sitesindeki Öğrenci Bilgi Formu’nu doldurarak kendisi gelip işlemlerini yaptırması gerektiği belirtildi. Noterden vekâletname getirdiği takdirde öğrenci adına bir başkasının kayıt işlemlerini yaptırabileceği vurgulanan açıklamada, ''Eksik kayıt belgesiyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Belirtilen kesin kayıt tarihlerinde kayıtlanamayanlar, mazeretlerini beyan ettikleri takdirde 12 Eylül'de kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Bunların dışında kayıt yapılmayacak ve kayıtlanmayan adayların yerleri boş kontenjan olarak ÖSYM'ye bildirilecektir'' denildi.

Fakültelerin girişlerine kurulan kayıt bürolarında rahatlıkla kayıtlarını yaptıran yeni öğrenciler üniversiteli olmanın sevincini yaşadı. Öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunurken, çocuklarını kayıt için AİBÜ’ye getiren aileler de bu sevince ortak oldu. Yeni öğrenciler, üniversiteyi kazandıkları için çok mutlu olduklarını, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin beklediklerinden çok daha büyük ve gelişmiş bir üniversite olduğunu söyledi.

Bu yıl 6000 yeni öğrencinin kayıt yaptırması beklenirken, özel yetenek sınavlarının da tamamlanmasıyla bu sayının daha da artacağı belirtiliyor.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit