• resmi ilanlar

Doğalgaz kullanımı zorunlu olacak

2011-07-14 00:00:00

Hava kirliliğini ortadan kaldırmak için Bolu Belediyesi doğalgaz çalışmalarına devam ediyor. İlimizde 8 bin ailenin doğalgaz kullandığını bildirilirken, hava kirliliğinin önlenmesi için merkezde, doğalgaz kullanımı zorunlu hale geleceği ifade edildi.

Modern bir kent olma kıstaslarından birisinin doğalgaz olduğunu kaydeden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, coğrafi olarak çanak konumunda olan Bolu'da özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğini önlemek amacıyla doğalgazın büyük önem taşıdığını belirterek, "Bolu'da özellikle kış aylarında yaşadığımız hava kirliliğinden herkes şikâyetçi. İlimizin çanak konumunda olması ve hava sirkülâsyonunun yaşanmaması nedeniyle hava kirliliği daha fazla hissediliyor. Bu sebeple doğalgaz bizim için daha çok önem kazanıyor. Şu anda Bolu adım adım doğalgaza kavuşuyor. Umut ediyoruz ki en kısa zaman da Bolu’nun tamamı Doğalgaz kullanacak. Böylece hava kirliliği önüne büyük ölçüde geçmiş bulunacağız.”dedi.

Başkan Yılmaz, özellikle bu yıl Bolu'da alt yapı çalışmalarının hız kazandığa dikkat çekerek, vatandaşların buna hazırlıklı olmasını istedi. Bolu'nun gelecek 50 yılını planladıklarını belirten Yılmaz, "Şu an alt yapımızın pek sağlıklı olduğu söylenemez. Biz kanalizasyon, doğalgaz ve temiz su hattı çalışmalarına şehir merkezinde sürdürüyoruz.  Bu sebeple her yeri kazıyoruz. Bazı nimetlerin külfetleri de vardır. Bu sebeple Bolu halkımızdan sabırlı olmalarını istiyorum.”dedi.

2010 yılı sonu itibariyle yatırım programı çerçevesinde 168.210 metre hat imalatı yapılmış, Doğal gaz kullanabilecek daire ve işyeri sayısı da 20.700 âdete ulaşmıştır. 2011 yatırımı 32000 metre daha doğalgaz alt yapısı planlanmaktadır. Planlanan yatırımın gerçekleşmesi ile şehrimizde 6.500 ev ve işyeri daha doğal gaz kullanacak alt yapıya kavuşmuş, toplamda 27.200 ev ve işyerinin doğal gaz alt yapısı tamamlanmış olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit