• resmi ilanlar

Paraşütçülerin adresi Abant

2011-06-21 00:00:00

Ankara, İstanbul ve Eskişehir'den, Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı Çepni Yaylasına gelen yamaç paraşütçüleri, yaptıkları atlayışlarla Abant semalarında heyecanlı dakikalar yaşadı. Paraşütçüler, yaylada otlayan büyük ve küçükbaş hayvanların arasına inişler yaparak ilginç görüntülere sahne oldu.

Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Dernek Başkanı Fatih Yamaner, Bolu'nun Türkiye'nin önde gelen doğa turizm merkezlerinden biri olduğunu belirterek, ''Bolu, Abant, Yedigöller, Gölcük ve Kartalkaya gibi turizm merkezleriyle marka olmuş bir il. Bolu'nun isminin farklı spor dalları ile de duyurulması için derneğimiz çalışmalarını sürdürüyor. Abant Çepni Yaylasında yapılan yamaç paraşütü gösterileri, her yıl büyük ilgi görüyor ve yaptığımız etkiliklere katılım da artarak devam ediyor. Bizim amacımız Abant'ı yamaç paraşütünde dünya markası bir yer yapmak. Bunun için yaptığımız etkiliklere yerli ve yabancı yamaç paraşütçüleri davet ediyoruz. Gelen davetlilerin Abant'ı daha iyi tanımasını ve yamaç paraşütü konusunda Abant'ın da vazgeçilmez bir yer olduğunu görmesini istiyoruz'' dedi.

Türkiye'de yamaç sporunu profesyonel olarak yapan Abdullah Yıldız ise ''Öğrenci kafilesindeki 14 kişi ile Bolu Abant'ta etkinlik düzenledik. Programımızda, eğitim alan kursiyerlerimizin eğitimlerini tamamlatmak için iki günlük bir çalışma yaptık 7-10 uçuş yapılarak eğitim sona erdi. Herkes çok mutlu. Yamaç sporunu bilinçli öğretmenler eşliğinde yapılmasını tavsiye ederim'' diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit