• resmi ilanlar

Özcan, “Modern kölelik anlayışı bitecek”

2011-06-06 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını hafta sonu İzzet Baysal Caddesi’nde sürdürdü. CHP Bolu Milletvekili adayları Tanju Özcan, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve Hakkı Fidan ve çok sayıda partili İzzet Baysal caddesi esnaflarını ziyaret ederek destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzzet Baysal Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek, partilerinin projelerini vatandaşlara anlattı. Yoğun katılımın olduğu seçim gezisi sırasında Bolu köylerinden de kendilerine ciddi bir desteğin olduğunu belirten CHP Bolu Milletvekili Adayı Hakkı Fidan, “9 yıllık Akp iktidarında köylümüzün geldiği durum ortada. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıp elde ettiği ürün elinde kalan çiftçimiz artık mevcut iktidara güvenini yitirmiştir. Biz dar gelirlinin, ezilen insanlarımızın yanındayız. Onlar için projeler üretiyoruz. Bize verecekleri destek, Türk çiftçisinin geleceği açısından çok önemli. Sadaka zihniyetini köylümüz sandığa gömecektir. 12 Haziran’da Bolu köylüsünden CHP’ye önemli ölçüde destek bekliyoruz” dedi.

 

“Modern kölelik anlayışı sona erecek”

Boluluların kendilerine verdikleri desteğin önemine değinen CHP Bolu Milletvekili Adayı Tanju Özcan ise, bu durumun iktidar partisini hayli tedirgin ettiğini ifade etti. CHP olarak ezilen ve dar gelirlinin yanında olduklarını da sözlerine ekleyen Özcan “Halkımız seçime az bir süre kala iyi düşünüp, iyi karar versin. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dar gelirli insanımızın, emeklimizin, işçimizin, köylümüzün yanındayız. Bizim projelerimiz de bu insanlarımıza yönelik. Kanal İstanbul gibi, yeni limanlar, ticaret merkezleri gibi zengin kesimi ilgilendiren projeler halkımızın gerçeklerinden çok uzak. 9 yıllık tek başına iktidar olan bir partiyi Bolu olarak geçmiş dönem tam destek vererek denedik. Sonuç ortada. Bolu’nun kaybettiği koca bir 9 yıl var. İşsizlik daha da artmış, binlerce insanımız icralık olmuş, Bolu küçülmüş, dertlere yeni dertler eklenmiş. İnsanlarımız taşeron firmada çalışabilmek için bile iktidar partisinden torpil bulmaya mahkum edilmiş. Yandaşlar zengin edilmiş, halk iyice fakirleşmiş. Biz CHP olarak, bu modern kölelik anlayışını ortadan kaldıracağız. İlk önce buna taşeronlardan başlayacağız. Taşeronda çalışanların tümü CHP iktidarında kadroya geçirilecek. Bu insanlarımızın emeği üzerinden taşeronlar para kazanmayacak. Vatandaşlarımız emeğinin karşılığını alacak, hak ettikleri şekilde yaşayacaklar. Bolu halkı bu projelerimizi iyi anladı. Bunu çalışmalarımızda görebiliyoruz. 12 Haziran’da da bize verecekleri desteğin ülkenin güzel yarınlara yol almasında önemli bir katkısı olacaktır. CHP gelecek Türkiye rahat bir nefes alacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit