• resmi ilanlar

Baygın’dan müjdeli haberler

2011-03-16 00:00:00

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, ilçede bulunan yerel basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek hem 2010 yılını değerlendirdi, hem de 2011 yılında yapılacak olan projeleri anlattı.

Bolu'nun 30 bine yakın nüfusuyla en büyük ilçesi konumunda bulunan Gerede'de 2011 yılı çalışma programı belirlendi. Belediye tarafından yapılacak olan çalışmaların basın mensuplarına anlatılması için bir kahvaltı düzenlendi. Gerede'de yayın yapan yerel medya mensuplarının katıldığı kahvaltıda Belediye Başkanı Ömer Baygın, geçen yıl yapılan çalışmalar ve yeni yılda gerçekleştirilecek projeleri anlattı. İlk olarak 50 hektarlık bir alanda devam eden termal kaynak arama çalışmalarına değinen Başkan Baygın, "İller Bankası ile gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 50 hektarlık alandaki termal kaynak arama çalışmalarımız sonuçlandı. İller Bankası tarafından bir rapor hazırlanarak bize sunuldu. Bu rapor sonucunda ilçemizde iki noktada termal kaynak olabileceği tespit edildi. Raporlarda yaklaşık 500 metre derinlikte olduğunu öğrendiğimiz termal kaynak için en kısa zamanda sondaj çalışmalarına başlayacağız" dedi.

İlçenin en büyük sorunlarından bir tanesi olan çöplerin artık ilçeden gideceğini söyleyen Başka Baygın, "Bu uzun zamandan beri aklımızı kurcalayan konulardan bir tanesiydi. Biz bu konuda Bolu ilçeleri olarak katı atık depolama ile alakalı bir birlik kurduk. Uzun zamandan beridir bu atıkların depolanabilmesi için yer arayışı içindeydik. Nihayet Bolu Köroğlu mevkiinin kuzeyinde kalan bölgede bir yer tespitimiz oldu. İnşallah gerekli izinler alındıktan sonra çöp ile alakalı hiçbir sorunumuz kalmayacak. İlçemiz tamamen çöplükten kurtulmuş olacak" diye konuştu.

Kış aylarında şampiyonalara ev sahipliği yapan Arkut Dağı'nda kayak evi yapmak için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Baygın, "Gündemi en çok meşgul eden, olacaktı olmayacaktı diye yılan hikâyesine dönen konulardan bir tanesi de kayak evi konusudur. Bilindiği üzere ülkemizde orman kanunları çok ağır olan kanunlardandır. Nihayet bu konuda da sona gelmiş bulunuyoruz. Uzun çaba ve uğraşlarımız sonucu aldığımız izinler neticesinde inşallah en kısa sürede Arkut Dağı Kayak Evi yapımına da başlanacak" dedi.

Gerede Belediyesi Düğün Salonu'nun 25 Mart'ta ihaleye çıkacağını ve yenileneceğini de söyleyen Baygın, şunları söyledi; "Düğün salonumuz için de 25 Mart 2011 günü ihaleye çıkıyoruz. İhale sonucunda düğün salonumuza gelin ve damat için özel bir platform yapılacak. Özel tavan ve duvar döşemeleri yapılacak. Ses ve akustik yalıtımı en iyi düzeye getirilecek. Giydirmeli yuvarlak masalar konulacak, ısıtma sistemi tamamen değiştirilerek yenilenmeye gidilecek. Bunun yanı sıra yer halıları serilerek gelin ve damat odası genişletilecek. Ayrıca şu anda aklıma gelmeyen daha birçok değişikliğin ardından düğün salonumuz A'dan Z'ye tamamen değişmiş ve yenilenmiş olacak. Yenilemeler bittikten sonra sazcı, yemek ve pasta gibi ekstralar harici ham salon fiyatı belediyemiz tarafından belirlenecek."

Başkan Baygın, iki yılda yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit