• resmi ilanlar

Hırsız yasa

2011-02-16 00:01:00

Belediye İş Sendikası Başkanı Nihat Bayram ve sendika yönetimi dün saat 16.00’da CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu’na CHP il bin...

Belediye İş Sendikası Başkanı Nihat Bayram ve sendika yönetimi dün saat 16.00’da CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu’na CHP il binasında bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında ‘Torba Yasası’ konusuna değinen Karakaşoğlu “Torba yasası hırsız yasasına dönüştürüldü” diye tepkisini belirtti.

Ziyaret nedenini açıklayan Sendika Başkanı Nihat Bayram “Tanju Özcan’ın il başkanlığından istifa etmesi üzerine başkanlık koltuğuna oturan Sayın Mehmet Karakaşoğlu’na hayırlı olsun demek için geldik” dedi.

TBMM Genel Kurulunda Torba tasarının kabul edildiğini fakat yürürlüğe girmediğini belirten Başkan Bayram, “Torba yasasının 170. maddesi belediye çalışanlarının aleyhine bir yasa bu yasa çalışanları zor duruma sokacak” şeklinde konuştu. Belediye başkanının çalışanlara 6 ikramiyelerinin verilmediği konusunda da bir açıklama yapan Bayram, “İkramiyelerin tamamı bir milyon altı yüz TL yaptığını şuanda belediyenin bu parayı vermeye imkânı yok. Sayın Başkan para sıkıntımızın olmadığını söylüyor fakat bu doğru değil. Şimdi paranın gelmesini bekliyoruz. Gelen paraya göre ödemeler yapılacak” şeklinde konuştu. Belediye İş Sendikası Başkanı Nihat Bayram’ın konuşmasını bitmesi üzerine CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu sözlerine Sendika Başkanı’na ve sendika Yönetim kuruluna ziyarette bulunduklarından dolayı teşekkür ederek başladı. AKP’nin sendikalar üzerine oyun oynadığını kaydeden Karakaşoğlu, “Sivil toplum kuruluşları toplumun kılcal damarlardır, AKP sendikalar üzerinde büyük bir oyun oynuyor. Mevcut sendikaları Sarı sendika haline getirmek için taşeron işçiliği getirmeye ve yaygınlaştırmaya çalışıyor. Biz CHP olarak bunu karşıyız. Biz toplumun örgütlü olmasını istiyoruz. Torba yasası hırsız yasasına dönüştürüldü. Kötü politikalar yüzünden tehlike var. 12 Haziran sonrası tüm emekçiler, gençler ve CHP’liler emeğinin karşılığını alacak” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit