• resmi ilanlar

Derneklere beyanname uyarısı

2011-02-16 00:05:00

Bolu İl Dernekler Müdürlüğü, il genelindeki dernekleri, her yıl verilen gelir, gider işlemlerini ve diğer bilgilerini içeren beyannamelerini, nisan ayı sonuna kadar vermeleri uyarısında bulundu.   Bolu Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, beyannamelerin nisan ayı sonuna kadar dernek ve birliklerin yönetim kurulu başkanları tarafından doldurularak, mülki idare amirliğine verilmesi gerektiğini i

Bolu İl Dernekler Müdürlüğü, il genelindeki dernekleri, her yıl verilen gelir, gider işlemlerini ve diğer bilgilerini içeren beyannamelerini, nisan ayı sonuna kadar vermeleri uyarısında bulundu.

 

Bolu Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, beyannamelerin nisan ayı sonuna kadar dernek ve birliklerin yönetim kurulu başkanları tarafından doldurularak, mülki idare amirliğine verilmesi gerektiğini ifade edildi.

Beyannameler 1 Ocak 2011 tarihinde verilmeye başlandı. İlimizde bulunan 337 dernekten şimdiye kadar sadece 38 derneğin beyanname verdiği tespit edildi.

Kamu yararına çalışan ve daha önce şifre alan derneklerin, e-dernek kapsamında beyannamelerini "www.dernekler.gov.tr" adresli internet sayfası üzerinden sisteme girmek zorunda olduklarını belirtildi.

İnternet üzerinden beyannamelerini bildiren derneklerin, beyannamelerinin birer suretini İl Dernekler Müdürlüğüne ayrıca vermeleri gerektiğini kaydeden yetkililer, süresinde beyanname vermeyen derneklere 616,00 TL. idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Dernekler İl Müdürlüğü yetkilileri, dernek yöneticilerinin konuya hassasiyet göstererek, beyannamelerini son günlere bırakmaları halinde yoğunluk oluşacağından beyannamelerini son güne bırakmamaları istediler.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit