• resmi ilanlar

Kıyasıya yarışın galibi Göktaş

2011-02-15 00:01:00

Ziraat Odası Genel Kurulu, kalabalık bir kitlenin katılımıyla 12 Şubat Cumartesi günü yapıldı.10 yıldır Ziraat Odası Başkanlığı görev...

Ziraat Odası Genel Kurulu, kalabalık bir kitlenin katılımıyla 12 Şubat Cumartesi günü yapıldı.

10 yıldır Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürüten Habibullah Öztürk ile Nazım Göktaş’ın kozlarını paylaştığı seçimde, toplam 165 delege oy kullandı.

Akşam sandıkların açılmaya başlamasıyla birlikte heyecanın doruğa çıktığı Ziraat Odası Başkanlığı seçiminde, ilk açılan sandıkta Nazım Göktaş, mevcut başkan Habibullah Öztürk’e karşı büyük fark attı. Açılan ikinci sandıktan sonra ard arda çıkan Habibullah Öztürk oyları heyecanı üst seviyelere çıkardı. Bir ara Habibullah Öztürk ve Nazım Göktaş arasındaki oy farkı 10’a kadar düştü. Son sandıktan çıkan Nazım Göktaş oyları, Ziraat Odası’nın yeni başkanını belli etti. Nazım Göktaş, 165 delegenin 92’sinin oyunu alarak 19 oy farkla 12 Şubat Cumartesi günü yapılan kongrede Ziraat Odası’nın başkanı oldu. Habibullah Öztürk ise 73 delegenin oyunu alabildi.

Ayrıca Muhtarlar Derneği Başkanı olan Nazım Göktaş’ın, 92 delegenin oyunu alması, toplam 92 köye sahip Gerede’de ‘tüm köylerin desteğini aldı’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Muhtarlar Derneği Başkanlığını yürüttüğü süre zarfında büyük hizmetlerde bulunan ve kendisinden önceki dönemde tabiri yerindeyse adının dahi duyulmadığı, varlığı ve yokluğu bilinmeyen Gerede Muhtarlar Derneğini, küllerinden çıkarıp yeniden inşa etmesi, Göktaş’ın seçimi kazanmasına büyük katkı yaptı.

Seçimi kazandıktan sonra büyük sevinç yaşayan yeni Ziraat Odası Başkanı Nazım Göktaş, başta BESOB Başkanı Tahir Gayret olmak üzere tüm muhtarlara ve delegelere teker teker sarılarak zaferi kutladı. Seçimin ardından Habibullah Öztürk’ün, Nazım Göktaş’ın elini sıkarak tebrik etmesi de seçimin en güzel anlarından biri oldu.

Seçimin ardından bir konuşma yapan yeni Ziraat Odası Başkanı Nazım Göktaş, tüm delegelere teşekkür ederek, delegelerin kendisine verdiği güveni boşa çıkarmayacağını, Ziraat Odası Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getireceğini ifade etti.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit