• resmi ilanlar

AKP’de devir teslim

2011-02-15 00:01:00

Ali Ercoşkun il başkanlığını Eski Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Saygın’a dün saat 11.00’da devretti. Devir teslim tö...

Ali Ercoşkun il başkanlığını Eski Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Saygın’a dün saat 11.00’da devretti. Devir teslim töreni AKP il binasında yapıldı.

15 Ocak’ta il başkanlığı görevinden istifa ederek Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Ali Ercoşkun’un yerine geçen hafta Ömer Saygın atanmıştı. AKP il binasında dün saat 11.00’da devir teslim töreni gerçekleşti. Söze ilk Eski İl Başkanı olan Ali Ercoşkun başladı. Milletvekili aday adayı olduğunu 15 Ocak’ta açıkladığını söyleyen Ercoşkun, “Milletvekili aday adayı olduğumu tüm Bolu Kamuoyuna açıklamıştım. Geçtiğimiz hafta sevgili ağabeyimiz Ömer Saygın, il başkanlığına atanmıştı. Görevimi kendisine devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Türkiye’de AKP’nin 3-0’lık bir iktidarı var ve yine biz Bolulu vatandaşlarımızın sayesinde iktidar olacağız. Ben yerimi Ömer Saygın ağabeyimize bırakıyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Ercoşkun’un sözlerini bitirmesi üzerine sözü Ömer Saygın aldı. Sözlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında ‘Minareler süngü, kubbeler miğfer, Camiler kışlamız, mü’minler asker, Bu ilahi ordu dinimi bekler, Allahu Ekber, Allahu Ekber’ şeklinde okuduğu şiiri anımsatarak “Şiir okudu diye hapse atılan ve Yargıtay’ın aldığı kararla ‘muhtar bile olamayacak’ denildi. Hapisten çıktıktan sonra 2011 yılında AKP’yi kurdu. Bu parti 9 yıldan beri iktidarda ve büyük bir partidir. Bizim amacımız almak değil vermektir. 3-0’lık iktidar olduğumuz ülkede yine iktidar olmak istiyoruz. Selefim olan Ali Ercoşkun’na teşekkür ediyorum ve herkesin mübarek Mevlid Kandilini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yeni İl Başkanı Ömer Saygın’ın konuşmasının bitmesi üzerine Ali Ercoşkun, Ömer Saygın’a plaket verdi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da Ali Ercoşkun’a teşekkür plaketi verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit