• resmi ilanlar

Siyasi şov yapıyor

2011-02-10 19:57:45

PAZARTESİ akşamı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Siyasi Parti Bolu İl Başkanları ile bir araya geldiği açık oturumda, “Benden &...

PAZARTESİ akşamı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Siyasi Parti Bolu İl Başkanları ile bir araya geldiği açık oturumda, “Benden önce gelen belediye başkanları Bolu’nun sorunlarını çözmediler” söylemine yanıt veren Eski Başkanlardan Yüksel Ceylan gazetemize içini döktü.

“Bolu’ya 15 seneden beri bir çivi dahi çakmadılar. Ortada gözle görülür bir şey yok” şeklinde kendinden önce gelen Belediye Başkanlarına bir atıfta bulunan başkana cevap gecikmedi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan önceki dönemde Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Ceylan, “Belediye Başkanın ‘Benden önce hiçbir Belediye Başkanı Bolu’nun sorunlarını çözmedi’ açıklaması, şahsıma yapılmıştır, bana da söz hakkı doğmuştur” dedi. Sözlerine, “Başkan seçildikten sonra Düzce’yi içine alan bir Marmara depremi yaşadık. Birçok ilçemiz büyük hasar gördü. Biz belediye olarak gerekli yardım çalışmaları yaptık. Daha yaralarımız sararken 12 Kasımda bir deprem daha yaşadık. Çalışmalarımız devam etti. Böylesi olağan üstü bir dönemden geçmeme rağmen Bolu için görevimi doğru yaptığım kanaatindeyim” diyerek devam etti.

Başkan olmadan önce verdikleri vaatlerin hepsini gerçekleştirdiğinin altını çizen Yüksel Ceylan, “Bolu’da vaadi verilip gerçekleştirilmeyen alt ve üst geçitler de yine benim dönemimde yapılmıştır. Bu çalışmayı da görmezden gelmek için insanın kör olması gerekir. İzzet Baysal Caddesi’nin trafik sıkışlığına yeni bir uygulama getirerek bu sorunu da çözdük. Meydanları yaptık. Eskiden çöpler 3 günde bir toplanıyordu, biz günlük çöp toplattık. Halkımıza ucuz ekmek vaat ettik her gün normal ekmek fiyatlarının yarısı fiyatında 10.000 ekmek satışa sunduk. Aş evi kuracağımızı söyledik, aş evini kurduk. Sağlık taramalarını gerçekleştirdik. Toplu taşıma süresi akşam 21.00’da bitiyordu, biz 24.00’a kadar devam ettirdik. Yaya ve bisiklet yolunu yaptık. Öğrenciye burs dedik onu verdik. İzzet Baysal şükran günlerini ve Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin yıl dönümlerini bir festival havasında ilk bizim dönemimizde gerçekleşti. Sayın Alaaddin Yılmaz’ın özelleştirme adına sağa sola sattığı araçları da biz toplatmıştık” diye ifade etti.

Kendi dönemimde hazırlatılmış olan projelerin üstüne konduğunu kaydeden Yüksel ceylan, “Başkan yılmaz hazıra kondu, benim hazırlatmış olduğum projeleri kendisi gerçekleştiriyor. Hiçbir şey yaptığı yok sadece Pazar Yeri Projesi ile Çele Barajı Projesi kendi projesidir. Doğal gaz projesinin kendi projesi olduğunu söylüyor fakat bu devletin gerçekleştirdiği bir projedir” dedi. Bolu’nun geleceğini kendisinin planladığının fakat Alaaddin Yılmaz’ın gerçekleştirdiğinin altını çizen Eski Başkan Yüksel Ceylan şu şekilde devam etti: “Şu anda en büyük projem diye övündüğü Gölköy su arıtma projesini Necdet Gören başlattı, ben devam ettirdim ve kredisini buldum. Bolu Belediyesine hibe ettirdim kendisi hazıra kondu. Şehirlerarası otobüs terminalinin yerini de biz tespit ettik kendisi projeyi yaptı. Hastane bulvarına köprülü kavşak bunu da biz projelendirdik. Tır ve kamyon parkı bu proje de bana ait, Çevre yolları projesini de ben hazırlattım. Atatürk Orman Parkı projesi de benim projem bu projeleri sadece uyguladı. İtfaiye binası depremde hasar almıştı yıktık. Marmara bölgesi rehabilitasyon projesi çerçevesinde burayı alarak bir milyon dolar bir kaynak oluşturduk. Hatta kendiside bana bu projeden dolayı plaket verdi.”

Yöneticiliğin ciddiyet gerektirdiğini söyleyen Ceylan, “Alaaddin Yılmaz bazen ciddiyetten uzak kalıyor ve ipin ucunu kaçırıyor. Kendisini de eski bir belediye başkanı olarak sağduyuya ve hoş görüye davet ediyorum. Bir şeyleri yalanlayarak, yapılanları yok sayamaz. Kendisinin yaptığı siyasi bir şovdan ibarettir. Şimdiye kadar hiçbir belediye mülkü benim ve diğer başkanlar döneminde satılmamıştır Alaaddin Yılmaz döneminde bütün mülkler satışa çıkartılmıştır. Belediyenin mülklerini koruması gerekirken, 303 tane gelir getiren mülkü satışa kendisi çıkartmıştır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit